Terapi & Uygulamalarımız:


Randevu Ve Müşteri Destek

Randevu sistemiyle beklemeden önceden hazırlanmış dakik hizmetlerle müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Randevulu Hizmetlerimiz
Bay&Bayan Kuaför, Ağda hizmetleri, Cilt Bakımları, Yüz Bakımları, Masaj, Ağrı Tedavileri

Sertifikalı Profosiyonel Ekip

Yüksek nitelikli masaj terapistlerimizin tümü, Masaj Terapisinin en yüksek standartlarını sağlamak için Fizyoterapistler tarafından izlenir ve denetlenir.

100% Müşteri Memnuniyeti

Canlandirici ve büyüleyici bir atmosferde si̇ze kendinizi yeni̇den doğmuş gibi hissettirecek kişiye özel hizmetler sunmaktayız.

Masaj Türü: THAI MASAJI

Masaj Paket Türü: 60DK

THAI MASAJININ SAĞLIĞA FAYDALARI

Thai masajının stresi düşürmekten kas gerginliğini azaltmaya kadar birçok sağlık yararı vardır . Enerjiyi bile artırabilir. Aşağıda, Thai masajının beş sağlık yararını tartışıyoruz.

1. STRESI AZALTIR

Tay masaj alırken yan yatan kadın Thai masajı, bedensel ve duygusal gerilimi gidermek için vücudu hareket ettirip manipüle etmeyi içerir.

Stres mutlaka kötü değildir. Sıklıkla, stres, insanları daha iyi performans göstermeye ve kişisel ve mesleki yaşamlarında daha fazlasını başarmaya itmeye yardımcı olabilecek olumlu bir motivasyon işlevi görebilir.

Ancak, çok fazla stres zihinsel ve fiziksel sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Kronik veya uzun süreli stres, depresyon ve kardiyovasküler hastalıklar dahil olmak üzere ciddi hastalıklara neden olabilir .

Thai masajı, vücudu rahatlatmak için hafif baskı ve germe teknikleri kullanır. Bir 2015 araştırması , Thai masajının, tükürükte sAA adı verilen belirli bir stres belirtecinin seviyelerini önemli ölçüde azalttığını buldu.

Araştırmacılar, Thai masajının, sağlıklı insanlarda stresi azaltmada, sadece dinlenmekten daha etkili olduğu sonucuna vardı.

2. ENERJIYI ARTTIRIR

Araştırmalar, Tay masajının insanların fiziksel enerji seviyelerini artırabileceğini göstermiştir. Bir randomize çalışmada , Tayland ve İsveç masajlarının yorgunluk yaşayan insanlara etkileri incelenmiştir . Sonuçlar Tayland masajının enerjiyi ve zihinsel stimülasyonu arttırdığını, İsveç masajının ise rahatlama ve uykuyu iyileştirme olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Tayland masaj tekniği, enerji hatları veya Sen kavramına dayanmaktadır. Çoğu uygulayıcı vücutta çeşitli Sen veya kanalların olduğuna inanır.

Sen, kemikler, kaslar, kan ve sinirler gibi vücudun farklı bölgelerine karşılık gelir. Bazı Sen de aklı ve bilinci etkiler. Bunlara ince kanallar denir.

Teori, sıkı kasların farklı Sen'lerin içinde tıkanmalara neden olduğunu göstermektedir. Bu tıkanmalar yaşam enerjisi akışını azaltır, bu da sertlik, ağrı ve hastalıkla sonuçlanır. Thai masajı, yaşam enerjisinin akışını düzeltmek için farklı Sen'leri açan veya daraltan farklı teknikler kullanır.

3. BAŞ AĞRISI GIDERIR

Kort tipi, belirli enerji kanallarına basınç uygulanmasını içeren spesifik bir Tay masajı türüdür.

Bir 2015 çalışmasında , mahkeme tipi Tayland masajının, kronik gerginlik baş ağrıları olan insanlar için etkili bir tedavi olduğu tespit edildi . Ayrıca, bilim adamlarının elde taşınır cihaz kullanarak ölçtüğü daha düşük doku sertliği ölçütleri de vardı.

4. DOLAŞIMINI UYARIR

Thai masajı, hafif gerginlikler kullanılarak hem kan hem de lenf dolaşımını artırabilir. Bu yoga benzeri gerilmeler, vücudun dokularını oksijenle dolduran kan dolaşımını arttırır. Bu hücre büyümesini ve kalp sağlığını geliştirmeye yardımcı olur.

Bir çalışmada Tayland ayak masajının , diyabetin ortak bir komplikasyonu olan periferik nöropatilikişilerdeki yararları incelenmiştir . Araştırmacılar bu masajın insanların dengesini iyileştirmeye yardımcı olduğunu buldu.

Bunun, buna karşılık somatosensör sistemi uyaran kan dolaşımını iyileştirdiğine inanıyorlar. Bu dengede büyük rol oynayan bir sistemdir.

5. HAREKET ALANINI IYILEŞTIRIR

Thai masajı stresi azaltmak ve kan dolaşımını iyileştirmek için yoga benzeri gergiler içerir. Kademeli, yumuşak germe, kişinin zaman içindeki esnekliğini artırarak daha fazla hareket alanı sağlar.

Thai masajı ayrıca eklemlerdeki sıvının dolaşımını veya eklemler arasındaki sürtünmeyi azaltan sinovyal sıvıyı da iyileştirebilir. Bu, eklem hareketliliğini ve hareket alanını iyileştirebilir.